Translate
понеділок, 31 жовтня 2016 р.
1 листопада 2016, вівторок: День народження Європейського союзу (Дата заснування ЄС)
Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993- го року. Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951-го року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз - це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.
Станом на 2014-й рік Європейський союз представлений 28-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.
В цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу всіх представників ЄС, бажаємо їм стійкості, зростання суспільного, економічного і політичного добробуту, яскравих перемог і мирного неба! З днем народження Європейського союзу!
четвер, 27 жовтня 2016 р.
вівторок, 25 жовтня 2016 р.
середа, 19 жовтня 2016 р.
Роковини наймасовішої депортації українців до Сибіру: 10 маловідомих факті
19 жовтня 2016 року минає 69 років з часу масового виселення населення з Західної України до Сибіру. 5.ua зібрав 10 фактів про депортацію, про які мало хто знав.
Робочий час. В даному розділі міститься інформація про робочий час, а саме: порядок встановлення та особливості педагогічного навантаження, види педагогічної діяльності, тривалість робочого дня та робочого тижня, режим роботи в канікулярний період, планування роботи вчителя, чергування в закладі освіти, порядок надання неповного робочого часу тощо.
вівторок, 18 жовтня 2016 р.
10-11-класникам !!! Розстріляне відродження
Розстріляне відродження — духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 30-х рр. XX ст. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, філософії, живопису, музики, театру і яке було знищене через тоталітарний сталінський режим.
http://elib.nplu.org/collection.html?id=227
http://elib.nplu.org/collection.html?id=227
неділя, 16 жовтня 2016 р.
Учням також буде цікаво прочитати ! Фанфік .
Що це таке?
Фанфік, або фенфік (від англ.fan ‒ шанувальник і fiction ‒ художня література), — текст,
Гуморист Остап Вишня (Павло Губенко)
«Мабуть, з часів Котляревського не сміялась Україна таким життєрадісним, таким іскрометним сонячним сміхом, яким вона засміялась знову в прекрасній творчості Остапа Вишні», — писав Олесь Гончар.
Пам'ятай, дитино , що
"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства" (Пантелеймон Куліш).
«Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, i своï сподiванки, розум, досвiд, почування».
(Панас Мирний (П.Рудченко))
"Яке то щастя - мати мову, якою створено "Кобзар"!
Оту святу, многовікову - наш найдорожчий Божий дар!" ( В. Квітневий).
"Поки живе мова – житиме й народ ! " (І.Огієнко).
В.Голобородько :
"кожне слово нашої мови проспіване у Пісні тож пісенними словами з побратимами у товаристві розмовляємо кожне слово нашої мови записане у Літописі тож хай знають вороги якими словами на самоті мовчимо"
(орфографія й пунктуація авторська)
В.Голобородько :
"кожне слово нашої мови проспіване у Пісні тож пісенними словами з побратимами у товаристві розмовляємо кожне слово нашої мови записане у Літописі тож хай знають вороги якими словами на самоті мовчимо"
(орфографія й пунктуація авторська)
Бути розумним – модно! Наближаємося до 9 листопада - День української писемності та мови . Прислів'я та приказки про мову
Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
Руханки (Добірка для вчителів початкових класів)
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті він проснувся
І довкола озирнувся.
четвер, 13 жовтня 2016 р.
Ще один із багатьох моментів мовлення ! Як правильно: являється чи є? Вірш Івана Франка допоможе це запам’ятати
В українській мові дієслово являтися є синонімом до дієслова з’являтися, яке має такі значення: приходити, прибувати, показуватися, наставати тощо.
Варто додати, що на сьогодні дієслово являтися
Для вас, учні будь-якого класу ! Правопис: подвоєння приголосних
Як правильно написати – одну чи дві літери З в слові беззахисний? Звісно, що потрібно писати дві літери, оскільки тут відбувається подвоєння.
Чудово, шановний читачу, що для Вас це питання не на «засипку», але у нас частенько постає питання, скільки приголосних писати – одну чи дві.
Тож сьогодні мова в нас про подвоєння приголосних.
Культура мови: добираємо українські фразеологізми-відповідники. Чи правильно ми вживаємо “буденні” фразеологізми?
Часто ми не помічаємо «неукраїнські ознаки» цих висловів або не знаємо, як вжити їх правильно. Тож зупинимося на доборі власне українських фразеологізмів-відповідни- ків до фразеологізмів-русизмів.
Вавилонська вежа – зруйнована чи недобудована? (Біблійні фразеологізми)
Досліджувати слово, вислів, фразу, мову, тобто вдаватися до наукових пошуків – це цікава й захоплива річ. Не вірите? Перевірте, тобто пропоную вам переконатися.
Адам і Єва: перші люди в… сучасності? (Біблійні фразеологізми)
Розглядаючи власну назву біблійного походження (читай: біблійний антропонім), варто одразу застерегти, що необхідно знати всю „біблійну біографію” його героя для уникнення помилок. А з метою осягнення всієї глибини вислову необхідно володіти ще й знаннями історико-культурного контексту.
Первісне значення імені Адам (в перекладі з
9- А ! Для вас ( і не лише для вас) . «Блудний син»: лише повернення чи й покаяння? (Біблійні фразеологізми)
Чи знаєте Ви, що такий досить звичний, на перший погляд, вислів блудний син – є фразеологічним та ще й біблійним, тобто джерело його походження – Біблія?
Спробуємо «покопатися» навколо цього біблійного фразеологізму,
Шановні колеги, батьки ! Долучайтеся до діалогу !
ОлександрСвітличний https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1274019599296836 що можна очікувати від законопроекту, який підготовлений за участю В. Литвина
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58639
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58639
Яка ваша думка, батьки, колеги щодо нового Закону про освіту ? Лариса Ніцой...
Новий закон про освіту – і знову радість для язиких. Наша влада про них подбала, а нас, українців, знову кинула. Не вірите? Читаємо. Законопроект, який просуває Ліля Гриневич, та прийнятий Верховною Радою в першому читанні.
От нам і "розквіт" українського простору від МОНУкраїни !!! Лариса Ніцой : Після наради в Міністерстві освіти поступово виходжу зі стану «нокдаун». По-маленьку відновлюю здатність розмовляти. Якщо відкинути кола, якими ми ходили з 15.00 до 18.20 навколо двох питань: вчителі-сепаратисти і мова освіти, наша розмова скорочено виглядає так:
https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1276121122420017
І ця людина вболіватиме за українське ???!!! :
http://old.mon.gov.ua/ua/news/30009-yuriy-kononenko--direktor-departamentu-zagalnoyi-serednoyi-ta-doshkilnoyi-osviti
http://posipaky.info/minion/322442
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1315542541791823&id=100000082686465&hc_location=ufi
І ця людина вболіватиме за українське ???!!! :
http://old.mon.gov.ua/ua/news/30009-yuriy-kononenko--direktor-departamentu-zagalnoyi-serednoyi-ta-doshkilnoyi-osviti
http://posipaky.info/minion/322442
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1315542541791823&id=100000082686465&hc_location=ufi
Це просто ... .У 1961 – 2008 роках таварісч жив і працював у Москві. А потім явився у Києві, чистий і непорочний, як Афродіта з піни. Як же ми ... на таких кадрів чекали!!!
Лариса Ніцой: - У мене наступне питання.Як Ви могли пропустити в законі ганебну сьому статтю.
- А що в ній не так? - дивується Кононенко.
- Ви знову всюди, де тільки можна, ввели навчання мовою меншин. Ми не проти меншин і не проти вивчення меншинами своєї мови. Але чому вона всюди? Ви навіть у Вишах ввели викладання мовою меншин. Таке навіть Табачник собі не дозволяв. Як Ви уявляєте таке викладання? Наприклад, у ВУЗі на лікаря вчиться вірменин вірменською, кримський татарин – татарською, угорець – угорською і т.д. Потім ці лікарі кожен своєю мовою розмовлятиме з пацієнтом і ставитиме діагноз? Для цього існує державна мова. Чи Ви за ідіотів нас маєте, які нічого не розуміють? У нас немає навчальної бази для вишів мовами меншин. Насправді цим пунктом Закону Ви нахабно і цинічно впроваджуєте на всіх рівнях російську мову.
- А що в ній не так? - дивується Кононенко.
- Ви знову всюди, де тільки можна, ввели навчання мовою меншин. Ми не проти меншин і не проти вивчення меншинами своєї мови. Але чому вона всюди? Ви навіть у Вишах ввели викладання мовою меншин. Таке навіть Табачник собі не дозволяв. Як Ви уявляєте таке викладання? Наприклад, у ВУЗі на лікаря вчиться вірменин вірменською, кримський татарин – татарською, угорець – угорською і т.д. Потім ці лікарі кожен своєю мовою розмовлятиме з пацієнтом і ставитиме діагноз? Для цього існує державна мова. Чи Ви за ідіотів нас маєте, які нічого не розуміють? У нас немає навчальної бази для вишів мовами меншин. Насправді цим пунктом Закону Ви нахабно і цинічно впроваджуєте на всіх рівнях російську мову.
неділя, 9 жовтня 2016 р.
14 жовтня 2016, п’ятниця: День захисника України (День захисників Вітчизни)
Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
14 жовтня 2016, п’ятниця: День Українського козацтва
Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.
У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.
З початку відродження козацтва на Україні президентом України були підписані укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки.» І, звичайно ж, «Про день Українського козацтва».
Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу.
Козацтву бути !
Шануємося браття, бо ми цього варті! Дані та згадки про українське козацтво з минулих літописів говорять про те, що це не просто якесь войовниче об’єднання, офіційно зареєстроване на землях українських з незапам’ятних часів, це і військове мистецтво і суспільний устрій. Його роль в історії України одна з ключових, т.к. з цим явищем зв’язується в історії України і культурна традиція, і господарська діяльність, звичаї та побут, судочинство і духовні цінності та.ін. Одним з численних моментів, підтверджуючих все це згадане, є і "Указ про відродження козацтва", який був виданий 16-го жовтня 1918 го року. Його автором виступив український гетьман Павло Скоропадський, професійний військовий і колишній російський генерал, а після революції 1917-го року і один з яскравих політичних діячів землі української, праправнук брата гетьмана Івана Скоропадського.
10 жовтня 2016, понеділок: День Колумба
День Колумба в США є державним загальнонаціональним святом. Воно відзначається на честь висадки в Новому Світі 12 жовтня 1492 італійського мореплавця Христофора Колумба. У 1937 році президент Франклін Делано Рузвельт оголосив 12 жовтня загальнонаціональним святом. Дату відзначали аж до 1971 року, а потім Конгрес прийняв свою постанову - відзначати День Колумба кожен другий понеділок жовтня.
В 2016 році День Колумба припадає на 10 жовтня.
понеділок, 3 жовтня 2016 р.
субота, 1 жовтня 2016 р.
Шановні освітяни! Щиро вітаю Вас з професійним святом! Бажаю невичерпних сил і творчого натхнення, терпіння й мудрості, поваги та вдячності, любові та здійснення усіх добрих задумів і починань. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров’я та довголіття! Нехай у Ваших родинах завжди панують тепло, радість та затишок!
Підписатися на:
Дописи (Atom)