Translate

четвер, 4 травня 2017 р.

Інформує газета «Kanos».

Цієї неділі, 30-го квітня, за ініціативи Громадського руху «Рідна країна» та за підтримки Канівського природного заповідника у селі Прохорівка, що на Канівщині, було проведено толоку з упорядкування місць біля дуба Шевченка, сосни Гоголя й могили видатного українського вченого, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича .
 Максимович жив неподалік Прохорівки на хуторі Михайлова гора з 1845 року до самої смерті у 1873-ому. Це було улюблене місце речників української ідеї середини 19 ст.
Зокрема, кілька разів Михайла Максимовича навідували Тарас Шевченко й Микола Гоголь. За переказами, під величезним кількасотолітнім дубом на Михайловій горі Шевченко написав поему «Марія», коли приїздив в гості до друга Максимовича. Кобзар тут проводив останні свої вільні дні в Україні до свого арешту влітку 1859-ого. В Прохорівці його заарештували, примусивши виїхати з України. А Гоголь почув від місцевих селян легенду про панночку-відьму і надихнувся на написання повісті «Вій». Його пам’яті в селі присвятили сосну, під якою любив відпочивати письменник.
«Редкая птица долетит до середины Днепра!», – ці загальновідомі рядки Гоголя теж про Дніпро в Прохорівці, адже у весняні місяці річка розливалася тут на півтора десятки кілометрів".Про унікальність цього місця мало хто знає. Для того, щоб люди сюди приїздили, маємо тактичні й стратегічні завдання. Тактичні – навести порядок на цій території, оцій умовній «стежці українських класиків»: місце, де похований Максимович, сосна Гоголя, дуб Шевченка. Таким чином, вималювався своєрідний маршрут», – розповів лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко. Стратегічне завдання, за його словами, спонукати, до участі, можливо, Київський університет, бо Михайло Максимович був першим ректором цього навчального закладу.Також за даними прес-служби громадського руху, в ході толоки активістами було приведено до ладу місця біля дуба Шевченка й сосни Гоголя, бо старі парканчики навколо дерев були вже понівечені; поставлені вказівники з основними об’єктами «стежки українських класиків», а також впорядковано могилу Максимовича, облаштовано лавку для відвідувачів.
Фото: сайт Рідна Черкащина
Світлина від Анастасії Вербіцької. 

Світлина від Анастасії Вербіцької.

Світлина від Анастасії Вербіцької.

Світлина від Анастасії Вербіцької.

Немає коментарів:

Дописати коментар